Pracovněprávní nároky: Pracovní úraz a trvalé životní odškodnění

Pracovní úraz Odškodnění

Dobrý den,měla jsem pracovní uraz,co mohu požadovat od zaměstnavatele,pracovní uraz následky trvají přes 2 roky,má nárok o trvalé životní odškodnění děkuji Vankova

Dobrý den,

zaměstnavatel je z titulu odpovědnosti za pracovní úraz zaměstnance povinen k náhradě bolestného a odškodnění za ztížení společenského uplatnění (resp. trvalých následků), náhradě na ztrátě na výdělku, náhradě účelně vynaložených nákladů spojených s léčbou a náhradě věcné škody.

Pokud jste v důsledku úrazu ztratila pracovní způsobilost a byl kvůli tomu ukončen pracovní poměr, máte nárok na odstupné a v případě nižších výdělků (z důvodu přeřazení např. jednodušší práci, případně při úplně novém zaměstnání) po skončení pracovní neschopnosti pak i na tuto náhradu na ztrátu na výdělku (tzv. rentu).

S pozdravem,