Pracovněprávní nároky: Pracovní úraz mimo pracovní dobu

Pracovní úraz

Dobrý den, měl bych dotaz ve věci případného pracovního úrazu. Pracuji na pozici administrativního úředníka na městském úřadu jako vedoucí zaměstnanec. Na pracovišti zaměstnavatele konám práci pro potřeby zaměstnavatele i mimo stanovenou pracovní dobu. Pokud bych v této době utrpěl úraz, byl by to úraz pracovní? Jen na upřesněnou uvádím, že žádným způsobem není ze strany zaměstnavatele omezen vstup na pracoviště. A dále jak by se postupovalo v tomto případě u běžných (ne vedoucích) zaměstnanců? Děkuji

Dobrý den,

zákon nikterak nerozlišuje pracovní úrazy v případě vedoucích a běžných zaměstnanců. Současně pokud konáte pro zaměstnavatele práci navíc, bude se samozřejmě jednat o pracovní úraz, pokud byl úraz způsoben v přímé souvislosti s plněním pracovních povinností.