Zdraví: Pracovní úraz oka

Lékař Trvalé následky

Dobrý den, přítel měl pracovní úraz oka. Byl na dvou operacích a na neschopence byl přesně rok. Má trvalé následky a na oko už nikdy pořádně neuvidí. Musí i kvůli tomu nosit silné brýle aby trochu lépe viděl. Doktor mu do posudku napsala 90b a pokud vím, tak se to násobí 250 kč za bod. Můj dotaz zní, to jako za to všechno dostane jen 22 500 Kč nebo se pak nějak bude dále i zohledňovat trvalé následky? Děkuji za odpověď. Jana

Dobrý den,

pokud se jednalo pouze o posudek o ohodnocení bolesti (posudek o bolestném), má nárok na ztížení společenského uplatnění, k čemuž je potřeba nechat si vypracovat lékařský posudek o ztížení společenského uplatnění.

Zpět do Zdraví