Pracovněprávní nároky: Pracovní úraz pád ze židle

Pracovní úraz

Dobrý den, pracuji jako zdravotní sestra, při předávání služby jsem si špatně sedla na křeslo, sekla se mi pod ním noha, a došlo k podvrtnuti kolene. Následoval rtg, chirurgie, ortéza a berle na tři týdny, sepsání úrazu s vrchní sestrou, žádný papír že sepsání jsem já a nedostala. Během neschopenky se mi doneslo od kolegyně, že v práci slyšela, že se nejedná o pracovní úraz, a nic mi nezaplatí. Mě nikdo nekontaktoval, od odevzdání neschopenky nic nevím. Je možné, že se o pracovní úraz nejedná? Dekuju

Dobrý den, dle Vašeho popisu nám vyplývá, že by se o právní úraz jednat mělo. Pracovním úrazem by měl být úraz, který se stal při plnění pracovních povinností nebo při přímé souvislosti s nimi. Úraz se Vám navíc stal na pracovišti, proto se domníváme, že nárok na odškodné vzniká. Více o pracovním úraze si můžete přečíst v našem článku zde www.vasenaroky.cz/tipy-a-rady/co-je-pracovni-uraz-aneb-vse-o-pracovnim-urazu

Pokud budete mít zájem, můžeme se na daný případ podívat. Stačí zadat případ na naše webové stránky a naši spolupracující právníci zdarma posoudí, zda máte nárok na odškodnění a zda bychom Vám byli schopni pomoci. Posouzení je zcela nezávazné a zdarma. Stačí zadat případ zde www.vasenaroky.cz/zadat-pripad