Pracovněprávní nároky: Pracovní úraz pádem ze schodů

Pracovní úraz

Dobrý den, Tímto bych se chtěl optat, před třemi roky jsem utrpěl pracovní úraz při pádu na schodech s dobou léčení sedm měsíců. Nyní jsem opět v pracovní neschopnosti a vypadá to že dostanu částečný invalidní důchod a stávající zaměstnání nebudu moci dále vykonávat, ani žádná jiná náhradní práce mi nebude vyhovovat. Jde o Českou poštu, tahání těžkých břemen, dlouhodobé stání. Léčím se zády, krční páteří a následné psych. problémy způsobené neustálou bolesti.Jak mám nadále postupovat a na co mám nárok. Za vaší odpověď vám předem moc děkuji a s pozdravem Dubský

Vážený pane

V případě prac. úrazu náleží zaměstnanci náhrada za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti nebo při uznání invalidity ve výši rozdílu mezi průměrným výdělkem před vznikem škody a výdělkem dosahovaným po pracovním úrazu nebo po zjištění nemoci z povolání s připočtením případného invalidního důchodu pobíraného z téhož důvodu.