Pracovněprávní nároky: Pracovní úraz po pádu na mokré podlaze

Pracovní úraz

V práci se mi stal pracovní úraz, při pádu na mokré podlaze mi podjela levá noha a já spadla na levý bok, který jsem si poranila (levá ruka,rameno,levá noha). Na úrazovce mi sdělili, že to mám obražené. Pokud ale nastanou komplikace, tak mám znovu přijít. Komplikace bohužel nastala, začalo mě hodně bolet levé rameno a měla jsem omezeny pohyb levé ruky. Zašla jsem ke svému ortopedovi a ten mi udělal obstřik a řekl mi, že pokud se to nezlepší, tak mě pošle na rehabilitaci. Po ošetření mi bylo pár týdnů celkem dobře, ale po pár týdnech opět začaly potíže. Pan doktor mi napsal žádanku na rehabilitaci, tu jsem absolvovala a ta mi pomohla z jen části, ale presto jsem po dobu asi 2 měsíců byla schopna fungovat. Ovšem po teto době začali u mě znovu komplikace, lékař mi řekl, že se mu to nelíbí a vypsal mi žádanku na ortopedickou kliniku v FN. Tam mi opět udělali obstřik a objednali mě na operaci ramene (zpevnění vazu). Při samotné operaci zjistili, že kromě zpevnění vazu mi musí přišít oba svaly, které se utrhly. Jeden připevnili z obou stran tzv. titanovými kotvičkami ( vstřebatelné) a druhý sval přišli z jedné strany přímo ke kosti(utržen Z jedné strany). Po operaci jsem měla po dobu 4 týdnů ortézu a pomalu jsem začala rehabilitovat, bez rotaci. Ty jsem mohla rozcvičovat po 6 týdnech. Pres dlouhou absolvovanou rehabilitaci se bolesti ani pohyblivost ramene a ruky úplně neobnovila a dodnes mám problémy i přes denní rehabilitační cvičení, které provádím doma. Nesmím rameni kloub přetěžovat ,musím se vyvarovat práce s rukama nad hlavou, větší fyzické zátěži a nošení těžkých břemen. Jedná se o nepříznivý stav. Na DPN jsem byla cely rok, závěrečná diagnóza je: M755-Instabilitaschron.omiI.sin,SLAP léze typu 4,tenditinis CLMBB. Pracuji v hypermarketu jako pokladní a protože při své práci musím zvedat těžké věci (např.pitné vody v lahvích či prášky na praní větší hmotnosti) a přemisťovat je z jedné strany pasu na druhou stranu pokladny, nejsem tuto práci schopna vykonávat. Zajímalo by mě jaké budu mít pro tuto diagnosu bodové ohodnocení. Předem děkuji za odpověď,(budu moc rada,když to bude co nejrychleji. S pozdravem a přáním pěkného dne,pi.K.

Dobrý den,

nemohu stanovit bodové ohodnocení Vašeho úrazu, neboť tato kompetence je v rukou odborného lékaře, který musí vystavit lékařský posudek na základě lékařských zpráv a Vašeho zdravotního stavu. Výše náhrady za bolest a za ztížení společenského uplatnění se tedy bude odvíjet od vystaveného lékařského posudku, který stanoví počet bodů. Dle vyhlášky č. 277/2015 Sb. lze stanovit bodové ohodnocení bolesti až v době ustálení zdravotního stavu a hodnota jednoho bodu činí 250 Kč (nařízení vlády 276/2015 Sb.).