Pracovněprávní nároky: Pracovní úraz porušením BZOP

Pracovní úraz

Dobry den. 18.4.2016 sa mi stal pracovny uraz v praci som zakopla o plosinu prepravneho voziku v casti vyhradenej pre chodcov, z nezistenych pricin ta plosina tam stala, co je v rozpore s predpismi BZOP. chcem vas poziadat o radu , na co mam narok, popripade jak postupovat dalej, nakolko som neobdrzala ziadne financne prostriedky. Jak sa plati nemocenska v pripade prac.urazu . Dakujem P.

Dobrý den,

především je důležité zjistit, zda se jednalo o pracovní úraz. Protože je důležité nechat sepsat záznam o úrazu, který slouží jako důkazní prostředek. Pokud se skutečně o pracovní úraz jednalo, máte nárok na bolestné, náhradu mzdy, náhradu účelně vynaložených nákladů na léčení a další.

Z toho důvodu je nutné si nechat vypracovat posudek o bolestném, který Vám vypracuje lékař, a náhradu mzdy by Vám měl spočítat Váš zaměstnavatel.

Více → Odškodnění pracovního úrazu