Pracovněprávní nároky: Pracovní úraz s trvalými následky

Pracovní úraz

Dobrý den,loni v květnu jsem měla pracovní uraz.Amputace článku ukazováčku levé ruky.Chci se zeptat jak po roce vyřídit trvalé následky.Děkuji Waleczková

Dobrý den,

v případě trvalých následků je nutné navštívit ošetřujícího lékaře, který na základě lékařských zpráv zhodnotí Váš stav a zároveň posoudí míru ztížení pracovního uplatnění z důvodu pracovního úrazu. Následně je nutné toto vyžadovat po zaměstnavateli.