Pracovněprávní nároky: Pracovní úraz, uplatnění škody u své pojišťovny

Pracovní úraz

Dobrý den chtěl bych se zeptat na par věci . Stal se mi pracovní úraz a ten jsem uplatňoval i na mou pojišťovnu ta mi ale vypověděla smlouvu po skončení úrazu . Teď se mi jedna zda když mám posudek od znalce na trvale následky pro bývalého zaměstnavatele lze mužů uplatnit trvale následky z me minule pojišťovny i když ji už nemám ? Hezky den děkuji za odpověď

Dobrý den

pokud jde o vlastní úrazové pojištění, poté co již pojistný vztah zaniknul a následně Vámi nebyl obnoven, pojišťovna není povinna Vám uhradit nárok za trvalé následky. Pokud však jde o trvalé následky vzniklé v souvislosti s pracovním úrazem, náleží Vám odškodnění od daného zaměstnavatele, a to i za situace, že již u něj nejste v pracovním poměru.