Pracovněprávní nároky: Pracovní úraz v lázních

Pracovní úraz

Dobrý den, zaměstnavatelem jsem byl vyslán na Lázeňský rehabilitační pobyt, kde jsem byl po dobu 10 dnů. V mimopracovní době cca v 18,20 hod. se mi stal úraz ( naražená pata o zvýšený práh koupelny pokoje ), který mne tam zaevidovali a po návratu jsem úraz oznámil jako pracovní, kdy jsem poté měl vystavenou pracovní neschopnost v délce 30 dnů. Zaměstnavatel mi toto nechce uznat jako pracovní s tím, že se úraz stal v době po skončení předepsaných procedur, tedy po pracovní době. Mají pravdu ? Děkuji Pušbauer

Dobrý den,

zaměstnavatel má v tomto případě pravdu. V dané době jste nepracoval ani se nijak nepřipravoval k práci a úraz se Vám stal dokonce až po skončení léčebných procedur ve Vašem osobním volnu, tudíž jej nelze kvalifikovat jako pracovní úraz.