Pracovněprávní nároky: Pracovní úraz v zahraničí a nárok na diety

Pracovní úraz

Dobrý den. Mėl jsem pracovní úraz v zahraničí. Byl jsem tam 5 dní hospitalizován v nemocnici. Mám právo na diety i po dobu hospitalizace? Dėkuji

Dobrý den,

i v případě hospitalizace platí, že zaměstnanci na pracovní cestě náleží zahraniční stravné, ovšem toto stravné se krátí o 25% za každé poskytnuté jídlo (i v nemocnici) v případě, kdy pracovní cesta trvá více než 18 hodin.

S pozdravem,