Ostatní: Právní ochrana vyráběné bižuterie

Zboží

Dobry den, nase firma sa zaoberá rucne vyrobenimy privesky, prstene, náušnice z pasteliek s osobitim dizajnom. par klientovi nam oznámil zo rovnake privesky predávajú na plazi turistom v Dominikánskej republike, da sa nejako bojovať proti tomu? alebo ke je to v Latinskej Amerike ja Ako autor nemam sanci uspieť. dekuji

Dobrý den,

jestliže máte design výrobku přihlášený pouze v České (popř. Slovenské) Republice, nebude se tato ochrana automaticky vztahovat na Dominikánskou republiku. Zde bude potřeba podat příslušné žádosti na ochranu designu, které se budou řídit právní úpravou platnou a účinnou na daném území.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní