Reklamace/e-shopy: Právo na uplatnění skryté vady automobilu

Reklamace automobilu

Koupil jsem si dne 17.2.2017 Ford Focus rok 2012,který má najeto 140.200km. Během prvního měsíce se ozval občas při sešlápnutí spojky zcela nepatrný chrčící zvuk.Myslel jsem,že je to v rámci normálu a nebral jsem to nijak vážně.Když se zvuk ozval častěji a silněji,rozhodl jsem se zeptat svého automechanika,který mě řekl,že je to ložisko spojky a téměř jistě i setrvačník.Jsem objednán do autorizovaného servisu dne 5.4.2017 kde jsem auto i koupil. Mám šanci na uplatnění skryté vady do 6 měsíců,kdy prodávající musí dokázat,že závada na voze v den předání nebyla? Nebo je jasné,že je to zbytečné a udělám si spíše trapas v tomto servise ? Děkuji za vaši reakci

Dobrý den,

v tomto případě máte jistě nárok na uplatnění práva z vadného plnění a žádat opravu, nebo slevu z kupní ceny.