Pojišťovny: Právo pojišťovny ověřovat zdravotní stav klienta

Ověřování zdravotního stavu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat,zda má pojišťovna právo nato,aby každý rok ověřovala můj zdravotní stav z důvodu odebrání renty v případě nějaké choroby,nebo infarktu,hypertenze atd.Měl jsem na dole pracovní ůraz se zádama s prognozou,že toto postižení ponesu celý život. Děkuji,hezký den, Michna.

Dobrý den, ano pojišťovna má právo zjišťovat, zda u Vás nenastaly skutečnosti, pro které byste nemohl svoje zaměstnání vykonávat nehledě na nemoc z povolání. V takovém případě by mohlo dojít ke snížení či odebrání renty.