Bydlení: Předčasné ukončení nájemní smlouvy

Nájemní smlouva

Dobrý den, rád bych se zeptal. Kupuji byt, kde je prozatím nájemník, který má smlouvu na dobu určitou ještě skoro na rok, ale rád bych je odtamtud dostal dříve. Mám nějakou možnost? Mohu případně alespoň zvednout dosavadní nájem? Nebo co mám dělat proto, abych mohl ve svém bytě bydlet co nejdřív? Bylo by finančně náročné platit si nájem + hypotéku s tím, že nájemné po odečtení energií je v momentální smlouvě směšných1000kč. Moc děkuji.

Dobrý den,

je nutno říci, že pronajímatel může nájemce vypovědět z bytu pouze ze zákonem stanovených důvodů. Dle občanského zákoníku je jedním z těchto důvodů např. hrubé porušování povinností nájemce vyplývající z nájmu bytu- například tedy případ, kdy nájemce neuhradí nájemné či služby spojené s užíváním bytu a to ve výši odpovídající trojnásobku těchto plateb.

S pozdravem,

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení