Pracovněprávní nároky: Přeložení zaměstnance do jiného města

Spor se zaměstnavatelem

Dobrý den,pobírám inv.důchod 1.stupně,jsem zaměstnána na dobu neurčitou.jsem z kladna a zaměstnavatel mi po pr.neschopnosti zařadil na objekt do Prahy,Metrans Uhříněves.Dojíždění je 2hod tam a 2hod zpátky.Když jsem ze zdravotních důvodů požádala o přeložení,nebylo mi vyhověno.Jaká pro mě platí výpověď?Také dvouměsíční?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dle zákoníku práce Vás může zaměstnavatel přeložit na výkon práce do jiného města, než bylo sjednáno v pracovní smlouvě, jen s Vaším souhlasem. Následně má zaměstnavatel povinnost uhradit výdaje, které Vám v souvislosti s přeložením vzniknou. V případě přeložení máte poté právo požádat zaměstnavatele o přeložení ze zdravotních důvodů (na základě doporučení lékaře) do jiného města výkonu práce a zaměstnavatel má povinnost Vám vyhovět, jakmile mu to provozní možnosti dovolí.