Pracovněprávní nároky: Přemístění firmy do jiného města

Nárok na odstupné

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na odstupné a v jaké výši,když dám výpověď z důvodu stěhování firmy do jiného města. mám smlouvu na dobu určitou. děkuji

Vážená paní,

nárok na odstupné dle ustanovení § 67 zákoníku práce vzniká pouze v případech, kdy Vám dá zaměstnavatel výpověď z důvodů uvedených v příslušném paragrafu zákoníku práce popřípadě, když uzavřete dohodu o rozvázání pracovního poměru z důvodů uvedených v příslušném paragrafu zákoníku práce. Pokud byste tedy dala výpověď, tak Vám nárok na odstupné nevzniká bez ohledu na to, jestli máte smlouvu na dobu určitou či neurčitou.

S přáním příjemného dne