Ostatní: Přepis auta na majitele

Ostatní

Hezký den, prosím o radu. Známý si koupil auto,je provozovatel,platí pojištění,ale kamarád ho požádal,že je invalida,jestli ho může taky využívat Známý ho vozil k lékaři,na nákupy,pro léky a pod. Kamarád mu dovolil auto zaregistrovat na jeho jméno, kvůli invalidní kartičce. Včera nečekaně tento kamarád zemřel. Nevíme si rady,jak dál postupovat při přepisu auta na majitele co ho koupil. Byla to ústní dohoda,bez podpisů... děkuji Maňoušková

Dobrý den,

jestliže byla celá situace řešena pouze na základě ústní dohody, pro navrácení automobilu původnímu majiteli (pokud toto bylo domluveno) by bylo nutné doložit veškerou domluvu mezi Vašim známým a kamarádem (např. svědeckými výpověďmi), případně prokázat okolnosti nabytí vozu zesnulým (kdo platil kupní cenu, …). Takové dokazování však může být velmi obtížné. Záležitost bude nejvhodnější řešit v rámci dědického řízení, případně se dohodnout s dědici zesnulého na vypořádání po proběhnutí dědického řízení.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní