Ostatní: Přepis nájmu na jinou osobu

Nájemní smlouva

Dobrý den, mám možnost koupit zahradu v zahrádkářské kolonii v nájmu od jedné paní.Předsedkyně zahr.svazu mi sdělila že do konce roku 2018 je možné na mě přepsat nájemní smlouvu od paní(za úplatu pozn) a že od nového roku 2019 díky změně zákona to již možné nebude.Dotaz zní zdali je to pravda a pokud ano když na to přistoupím tak jestli tato nemožnost přepisu nájmu na jinou osobu přejde na mě a budu muset čekat až mi nabídne stát odkup pozemku do sob.vlastnictví za cenu určenou odhadcem.Dále mi řekla že ted probíhá vklad chat doy katastru nemovitostí postavené na tomto pozemku na jméno té paní.Zajímalo by mě tedy potom jaký je vztah vlastnického práva chaty a pronajatého pozemku a jestli ho mohu nějakým způsobem přepsat rovněž za úplatu na někoho jiného protože investice 190 tis.není pro mě zrovna malá částka.Děkuji za odpovědˇ.

Dobrý den,

obecně můžete převést nájem libovolně, ovšem samozřejmě záleží na ustanovení konkrétních smluv, které mohou převody vylučovat či omezovat, příp. pozemky mohou být zatíženy břemeny. Vycházejte tedy primárně ze smluv a ze stavu pozemku v katastru nemovitostí. Převod nájmu za úplatu žádný platný zákon nezakazuje.

S pozdravem

Vašenároky.cz

Zpět do Ostatní