Bydlení: Přepisovýná předávacího protokolu po předání klíčů od bytu

Úhrady oprav

Dobrý den. Nevím jak situaci popsat stručně. Stalo se, že jsme s kamarádkou vracely byt . Majitelka dodatečně po sepsání protokolu napsala o dalších nalezených vadách do emailu. Vady jako díra v zasouvacích dveřích v koupelně nebo zanesení sifonu písečkem, který ani nevím jak by se tam mohl vzít. Můj dotaz zní zda má právo přidávat věci do protokolu i po předání klíčů od bytu a bez mé přítomnosti. Druhá věc je taa, že opravy nekonzultovala se mnou a najednou jsme měly vyúčtovanou opravu záchodového prkénka za 950 Kč což mi přijde neúměrné a i jiné věci jako ty dveře, které si mohla prohlédnout i při předání bytu. Nevím co si s tím počít. Žádná z oprav chytře nepřesáhla 1000 Kč maximální sazby za opravu.

Dobrý den,

pokud byly tyto vady zjevného charakteru a zároveň nebyly objeveny při předání bytu, bude pro majitelku bytu prokázání, že vznikly v době Vašeho užívání bytu, v případě, že by se snažila po Vás vymáhat náhradu za jejich odstranění, vcelku problematické. Pokud byste tedy nesouhlasili se svojí odpovědností za vady a rozhodli jste se náhradu za jejich odstranění neposkytnout, bude při jejich vymáhání majitelka, pokud nemá jiné důkazy, že za vady nesete odpovědnost Vy, svůj nárok při jeho případném vymáhání velmi těžko prokazovat.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení