Pracovněprávní nároky: Přeřazení na jiné pracovište

Spor se zaměstnavatelem

Mám nemocenskou,pracuji ve firmě 9 let Chtěla jsem nastoupit do práce a zamestnavatel mi formou SMS sdělil, že pro mne na mem pracovišti misto nemá a že jsem někdy řekl, že chci odejít a že mne přiřadí jinam mimo obec.Mám inv.důchod 2 st.Co mohu dělat abych nemusela dávat výpověď, nebo dostalaX odstupné. Děkuji za odpověď

Vážená

V případě, že pro Vás zaměstnavatel nemá práci po skončení Vaší pracovní neschopnosti, jedná se o překážku na straně zaměstnavatele. Pokud nesouhlasíte s přeložením, nemůže Vás zaměstnavatel přeložit na jiné místo, pokud toto nebylo sjednáno ve Vaší pracovní smlouvě. Výpověď podána zaměstnavatelem bude v tomto případě hodnocena jako výpověď z důvodu nadbytečnosti a podle délky práce Vám bude náležet 3násobek průměrné mzdy. Pokud však byla neschopnost způsobena pracovním úrazem a Vy dle lék. zprávy nemůžete dále vykonávat původní práci, náleží Vám odstupné ve výši 12ti násobku průměrné mzdy.

S pozdravem, Vaše nároky