Pracovněprávní nároky: Přeřazení na jinou směnu

Pracovní doba

Zdravím pracuji v nepřetržitém provozu 12ti hodinové směny. Zaměstnavatel se rozhodl že nás přeřadí na jinou směnu musím s tím souhlasit i já nebo si to zaměstnavatel může dělat jak chce. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Zde záleží na tom, co máte stanoveno ve smlouvě. Pokud máte stanoveno ve smlouvě přesný čas, který v práci máte být, zaměstnavatel Vás jen tak bezdůvodně přeřadit nemůže. Pokud však v pracovní smlouvě dobu práce nemáte uvedenou, nebo máte pouze uvedeno, že pracujete 12tihodinové směny v nepřetržitém provozu, bohužel se obáváme, že zaměstnavatel zákon neporušuje a potřeba se s ním spíše domluvit. Podobný dotaz byl odpovězen i zde www.vasenaroky.cz/poradna/zamestnavatel-nedrzi-slib-ohledne-pracovni-doby