Pracovněprávní nároky: Přeřazení při nemoci z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den, Byla mi přiznána nemoc z povolání.Karpální tunel na pravé ruce středně těžké a na levé středně lehké. Lékař mi doporučil práci ( lehkou administrativu ). Chtěla bych se zeptat co pro mě znamená adminisrativní výpomoc ? Zaměstnavatel mě chce převést na třísměnný provoz . Můžu pracovat na třisměnny provoz při nemoci z povolání? Je mi 6o let a zaměstnavatel mi nechce dát výpověď pro nemoc z povolání aby nemusel platit odstupné pro nemoc z povolání.Proto mi hledá práci,ale třísměnný provoz už mám v nástupním listu napsanou. Můžete mi prosím poraddit ,jak mám postupovat ? Děkuji za odpověď Marie M .

Vážená paní Marie ,

třísměnný pracovní režim jako takový při nemoci z povolání vyloučený není. Při posuzování toho, co je pro vás vhodnou prací je totiž třeba vycházet z toho, co konkrétně je uvedeno ve vašem lékařském posudku. Jestliže vás lékař uznal schopnou práce ve třísměnném provozu za předpokladu, že budou splněny nějaké další podmínky (nenáročnost práce, administrativa) ale práci na směny jako takovou nevyloučil, může vám zaměstnavatel najít i takové místo. V případě, že by vám připadalo, že to ve vašem zdravotním stavu nejste schopná zvládat, bude nutné se znova obrátit na lékaře a nechat si to potvrdit.
V případě že byste se rozhodla pracovní poměr ukončit výpovědí z Vaší strany, na odstupné byste neměla nárok.