Pracovněprávní nároky: Přesčasy v invalidním důchodě

Práce přesčas Invalidní důchod

Dobrý den, mám zaměstnance, kterému byl uznán invalidní důchod z toho důvodu mu byl po domluvě se zaměstnavatelem zkrácen pracovní úvazek z 8 hod. na 6 hodin týdně. Na OSSZ mu bylo řečeno že si může udělat i přesčas když mu to zdravotní stav dovolí. Chci se teda zeptat, když oddělal jeden den 11 hodin kolik mu bude zaplaceno přesčasových hodin, celých 5 hodin nebo jen 3? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v uvedeném případě zaměstnanec odpracoval pouze 3 přesčasové hodiny, neboť u zaměstnanců s kratší pracovní dobou je prací přesčas práce přesahující stanovenou týdenní pracovní dobu, přičemž délka této stanovené týdenní pracovní doby činí 40 hodin.

S pozdravem,