Letecká doprava: Přesměrování letu

Zrušený let

Dobry den, prosim o radu. Jsem prave s dcerou a dvouletou vnuckou v egypte. Prileteli jsme z prahy. Vcera ve 22h nam po tlf delegat oznamil, ze nas let byl zrusen, ze nam o den prodluzuji pobyt, ale ze poletime namisto do prahy do brna a pak nas prepravi autobusem. Tato cesta je pro male dite nemyslitelna. Jake mame prosim moznosti a prava? Poradte prosim

Dobrý den,

nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 261/2004 v případě zrušeného letu stanoví, že nejsou-li cestující informování o zrušení ve lhůtě kratší sedmi dnů před plánovaným časem odletu a není jim nabídnuto přesměrování jejich letu, které by jim umožnilo odletět nejpozději jednu hodinu před plánovaným časem odletu a dosáhnout cílového místa určení nejpozději dvě hodiny po plánovaném čase příletu, náleží jim právo na náhradu škody od provozujícího leteckého dopravce. Dále pokud Vám dopravce nenabídl možnost náhradního letu do stejné cílové destinace za podmínek výše uvedených, je cestující oprávněn zajistit si cestu na vlastní náklady, a poté po dopravci nárokovat cenu za tento náhradní let. Zadejte si u nás případ a my pomůžeme Vám s vymožením nároku.