Pracovněprávní nároky: Přestávka při 11 hodinové pracovní době

Nárok na přestávku v práci

Dobrý den, pracovní dobu máme 11 hodin . Zaměstnavatel proplácí 10,5 hodiny. Chci se zeptat zda je půlhodinová přestávka dostačující. Pracuji jako asistentka prodeje krátký a dlouhý týden. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

ve Vaše případě se zdá, že zaměstnavatel jedná v rámci zákona, protože dle Zákoníku práce platí, že:

„Zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci nejdéle po 6 hodinách nepřetržité práce přestávku v práci na jídlo a oddech v trvání nejméně 30 minut“

A přestávky není možné poskytovat na začátku či na konci směny.