Pracovněprávní nároky: Přestup na jinou filiálku z důvodu stěhování

Pracovní smlouva

Dobrý den, Pracuji v jednom obchodním řetězci. Smlouva na dobu neurčitou. Pracuji ve městě,které mám uvedeno ve smlouvě jako místo výkonu práce. Jelikož se chci přestěhovat do města vzdáleného asi 140 km, jedná se o přestup na jinou filiálku ale stejný obchodní řetězec. Jen se mi změní ve smlouvě místo výkonu práce. V rámci obchodního řetězce jsou přestupy povoleny. Chci se zeptat když to oznámim řediteli že chci přestoupit a mám to domluvené na té jiné filialce, jak mi může dle zákona klást ředitel podmínky? Je někde v zákoníku práce zmínka o přestupu? Jde o to že sem mu oznámila 15.5. že chci od 1.6. přestoupit na jinou filiálku z důvodu stěhování do toho města vzdaleneho 140 km (tam s přestupem ředitel souhlasil) ale můj ředitel mě nechce pustit,že nemaji náhradu za mě a ze by mě pustil až od července. Může mi dle zákona bránit a určovat za jak dlouho se můžu přestěhovat? Jakou dobu dopředu musím oznámit zaměstnavateli že se stěhují, pokud to určuje zákon či zákoník práce? Děkuji za informace. Martina V.

Vážená paní

zákoník práce upravuje pouze případy, kdy se přemisťuje zaměstnavatel. Co se týče přemístění zaměstnance v rámci zaměstnavatele, záleží na dohodě se zaměstnavatelem a smlouvě, kterou jste s ním uzavřeli, popř. na vnitřních předpisech.