Pracovněprávní nároky: Přesun na hůře placené zaměstnání

Pracovní smlouva

Dobrý den. Potřebuji poradit ohledně pracovněprávního vztahu.Pracuji již deset let jako specialista služeb.Na našem úseku pracujeme čtyři.V současné době bylo ve firmě provedeno snížení manažerských postů.Takže z jednoho manažera udělali specialistu.Takže je nás pět.Včera mne bylo sděleno,že specialistů může být jen čtyři toho důvodu mne chtějí převést na nižší post,krerý je méně placený,v průměru o dva tisíce méně.Potřebovala bych poradit jak se mám zachovat a jaké kroky udělat.. Předem děkuji. JB

Dobrý den,

v tomto případě velmi záleží na tom, co máte sjednáno ve smlouvě.
Pokud máte určen mzdový výměr, nikoliv mzdu, toto snížení bohužel možné je. Pokud je však mzda přesně učena, nebo byl však změněn i druh práce, tak toto snížení bez vašeho souhlasu možné není.