Pracovněprávní nároky: Přesunutí směny na víkend

Příplatky

Dobrý den, v době Velikonoc měla naše firma odstávku výroby a tím pádem jsme přišli o směny. Moje směna která mi vycházela po svátcích byla noční a ta nám začíná v neděli večer a do práce jsme šli až v úterý, tím pádem jsme přišli o 2 směny. Naše mistrová si usmyslela že se to automaticky přesunulo a ta jedna chybějící směna se bude dělat z pátku na sobotu (poslední noční směna začíná vždy ve čtvrtek večer a končí v pátek ráno) a že nemáme nárok na dovolenou. Chci se tedy zeptat jestli nám může jen tak přesunout směnu a tím pádem přikázat víkend s tím, že se to zaplatí jako normální směna bez příplatku za víkend. Tvrdila nám dokonce že nám prý o tom říkala před týdnem ale oznámila nám to přitom až den před tou její usmyslenou směnou. Nejde náhodou o překážku ze strany zaměstnavatele a tedy máme nárok na dovolenou? Předem moc díky za odpověď

Dobrý den,

jestliže jste pracovala o víkendu, máte samozřejmě nárok na příplatek za práci o víkendu. Nezáleží na tom, ze kdy Vám byla směna přesunuta.

S pozdravem,