Ostatní: Přeúčtování částky v rámci smlouvy na přestavbu

Řemeslné práce

V rámci smlouvy na přestavbu WC mně zhotovitel účtuje kupř. za závěsný systém TECE pro WC částku 6290 Kč, i když toto zařízení je malobchodě SIKO k dostání za částku 4690 Kč včetně DPH. Dodávám, že zhotovitel nakupuje v SIKU za velkoobchodní ceny bez DPH a kterou mně účtuje v rámci celkové částky za dílo. Může mně zhotovitel takto přeúčtovávat materiál a zařízení za vyšší ceny než nakoupil ve velkoobchodě? Mohu od něj požadovat předložení všech faktur za dodávky materiálu a zařízení? Děkuji za Vaši laskavou odpověď.

Dobrý den,

pokud jste ve smlouvě souhlasil s uvedenými částkami, bude obrana poměrně složitá. Jedinou možnost vidím v dohodě se zhotovitelem ohledně slevy z ceny díla. Pokud by konkrétní částka jednotlivých dílů nebyla uvedena ve smlouvě, pak můžete požadovat jednotlivé faktury, nicméně pokud je celková cena uvedena ve smlouvě, tak jste s ní souhlasil, a proto bude platná.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní