Pracovněprávní nároky: Převedení dovolené při pracovní neschopnosti

Dovolená

Dobrý den 5.10.2015 jsem utrpěl pracovní úraz a ještě stále jsem v léčení, chtěl bych se zeptat jak je to s proplácením dovolené v novém kalendářním roce? Zajímalo by mne zda je zaměstnavatel povinen proplatit, nebo ji muže převádět do doby než se vrátím do práce a pak mi ji nařídit. Děkuji B.

Dobrý den,

podle § 218 odst. 4 zákoníku práce:

Nemůže-li být dovolená vyčerpána ani do konce následujícího kalendářního roku proto, že zaměstnanec byl uznán dočasně práce neschopným nebo z důvodu čerpání mateřské anebo rodičovské dovolené, je zaměstnavatel povinen určit dobu čerpání této dovolené po skončení těchto překážek v práci.

Zaměstnavatel tedy může dovolenou převádět až do doby, než skončí Vaše pracovní neschopnost.