Pracovněprávní nároky: Převedení na jinou pozici

Pracovní smlouva

Dobrý den, ve firmě pracují jako "referent administrativy a plánování výroby" (název, který nepoví nic o tom, co přesně dělám). Kolegyně, která je na pozici "plánařka výroby" se rozhodla dát výpověď. S největší pravděpodobností mi budou chtít tuto pozici přišít (jelikož jsem kolegyni zastupovala). Protože jsem momentálně na pracovní neschopnosti, nevím co se ve firmě děje. Po návratu do práce mám nějakou možnost odmítnutí nebo mi zaměstnavatel jen tuto změnu oznámí a já s tím nebudu nic moct dělat?

Vážená paní,

vzhledem k novele zákoníku práce účinné od 1. 7. 2017 Vás zaměstnavatel nebude moci jednostranně převést na jinou pracovní pozici bez Vašeho souhlasu. Vzhledem k podobnosti Vámi popsaných pozic se však může stát, že změní pracovní náplň práce na dané pozici, což učinit může. Některé povinnosti Vaší kolegyně by Vám tak opravdu mohl svěřit, záleželo by, jak konkrétně máte sjednanou náplň práce ve Vaší pracovní smlouvě.

S pozdravem Vaše nároky.cz