Pracovněprávní nároky: Převedení na jinou pracovní pozici

Spor se zaměstnavatelem

Dobrý den, jsem bezradná, nevím, co dělat. Pracuji ve firmě 10 let a stále je funkční, mezi tím si firmu přebral někdo jiný, daly nám smlouvy na dobu určitou z doby neurčíte, s tím, že nemusíme přistupovat. Nepřistoupila jsem na podmínky, zůstala ve své staré firmě, ale tento jiný subjekt mi určoval jiný druh práce, na což jsem nepřistoupila a dostala papír na převedení na jinou práci. NA 90 dni podle paragrafu 41 odst .4 az 7. S tím, že pokud toto nebudu respektovat, dostanu výtku, a když ani toto, tak mě vyhodí z práce. Obě firmy mají stejné lidi, nevím kam se obrátit, děkuji za odpověď

Dobrý den,

v případě změny zaměstnavatele přechází všechna práva a povinnosti stávajícího zaměstnavatele na nového zaměstnavatele. Pokud jste tedy měla pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měl by Váš pracovní poměr k novému zaměstnavateli zůstat uzavřený na dobu neurčitou. Jediná možnost, jak by mohlo dojít ke změně pracovního poměru na dobu určitou, je s Vaším souhlasem. Pokud jste tedy nepodepsala smlouvu na dobu určitou, zůstává Váš pracovní poměr uzavřený na dobu neurčitou. Navíc není nutné uzavírat novou pracovní smlouvu s novým zaměstnavatelem.

Ohledně Vašeho převedení na jinou práci. Pokud zaměstnavatel uvádí důvody převedení na jinou práci podle ustanovení § 41 odst. 4 až 7, jedná se o mimořádné události, jako jsou např. živelní katastrofy. Jestliže se však o mimořádné okolnosti nejednalo, nemůže Vás tímto způsobem převést na jiný druh práce, nemůže Vám udělit výtku, a tedy ani ukončit pracovní poměr.