Pracovněprávní nároky: Převedení na jinou pracovní pozici za nižší mzdu

Mzda Přeřazení na jinou pracovní pozici

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda zaměstnavatel má právo aby mě převedl na jinou práci která je méně placená. ted dělám předáka ( mistra) a chce mě přesunout na dělnickou pozici. kde je měnší plat. Vím že asi má právo ale zajímalo by mě jestli může vyhrožovat že pokud to nepodepíšu tak to může mít i jiné následky. třeba výpověd ) doslova to neřekl ale člověk si to domyslí.prý se máme kulantně domluvit. ale já s tímto přeřazením nesouhlasím. . pokud jsem se ptala proč tak mi trvdí že nedělám svojí práci jak mám, že semnou nejsou spokojeni vyměnil se vedoucí týmu kde dělám. on tam dělá 2 měsíce. kdy se tato situace stala. tvrdí mi že pokud se nedomluvíme tak se bude snažit najít něco aby mi dal hrubě porušení práce. že si najde něco do týdne nebo do dvou týdnu že stím problém nemá. že už mi prý mělo být dáno hrubý porušení. ale nebylo mi na poslední chvíli dáno. pokud jsem se ptala minulého vedoucího tak řekl že ne. a hlavně nevím proč by mi ho dávali když jsem nic neudělala . nikdo za 9 let mi neřekl že dělám neco špatně až ted až se vyměnil vedoucí.

Dobrý den,

Změna pracovní pozice je možná pouze po předchozím souhlasu zaměstnance a tato musí být řádně sepsána jako dodatek k pracovní smlouvě. V případě, že je Vám vyhrožováno, bylo by třeba k tomuto tvrzení doložit podklady a tyto zaslat na inspektorát práce. V případě porušení povinností je Vám zaměstnavatel povinen nejdříve toto porušení oznámit a dát Vám přiměřenou lhůtu k nápravě. Pokud by Vám při nepodepsání dohody dal výpověď z některého z důvodu v § 52 zákoníku práce, můžete mu zaslat oznámení, že s touto výpovědí nesouhlasíte podle § 69 zákoníku práce. Následně by bylo nutné postupovat soudní cestou na zneplatnění výpovědi.