Pracovněprávní nároky: Převod dovolené

Dovolená

Dobrý den,v prosinci jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou. Chtěla jsem , aby mi zaměstnavatel převedl řádnou dovolenou, až do doby kdy mi skončí rodičovská dovolená, ale bylo mi řečeno, že to nejde, že by mi jí hodně strhli, mám zbytek řádné dovolené 27dní. Tak, že mi ji raději proplatí. Chtěla jsem se zeptat jak to tedy je. Děkuji za odpověd Langová

Dobrý den,

dovolenou může zaměstnavatel převést zaměstnanci nejvýše do června následujícího roku. Přitom je třeba dbát na fakt, že dovolenou v ČR určuje zaměstnavatel a je tak třeba dbát primárně jeho potřebám. Převážně dochází sice k domluvě mezi stranami, většinou z důvodů vzájemných vztahů. Pro konkrétnější odpověď na Vaši otázku bohužel netušíme, kdy Vám končí rodičovská dovolená. Pokud byste měla problém s vymáháním Vašeho nároku, zadejte si případ do webového formuláře naší společnosti.

S podzravem