Pracovněprávní nároky: Převod dovolené u nového zaměstnance

Dovolená

Převedení dovolené k čerpání u nového zaměstnavatele při změně zaměstnání: máme nového zaměstnace, který nastoupil k nám do firmy 05.01.2017, předtím studoval na vysoké škole kde skončil 04.01.2017 má nárok na celou dovolenou? nebo se u tohoto příkladu nevztahuje převod dovolené. Děkuju za odpověd. Míček Jaroslav

Dobrý den,

jelikož za dobu studia na vysoké škole nevzniká zaměstnanci nárok na dovolenou, počítá se Vašemu zaměstnanci dovolená až od doby nástupu do zaměstnání.

S pozdravem, Vašenároky.cz