Pracovněprávní nároky: Příplatek za práci ve státní svátek

Státní svátek Příplatky

Dobrý den. Mám dotaz ohledně zaplacení svátku.Dne 1.5.2018 má manžel v nepřetržitém provozu noční službu - od 18.00 hodin do 2.5.2018 do 6.00.Vedoucí mu ale sdělil, že svátek mít placený nebude. Dobře, od 24.00 hodin 2.5.2018 svátek není - v pořádku, ale co ta první půlka šichty? Prý vyšel nějaký dodatek v zákoníku práce.A pak ještě druhá směna, která má noční službu z 30.4.2018 na 1.5.2018 to ale bude mít placené celé. Nějak mi to nedává smysl. Chápala bych , že každá směna bude mít placenou vždy půlku směny, která do svátku patří, ale tomuto nerozumím.Jak je to tedy?

Dobrý den,

v případě, že zaměstnanec pracuje ve svátek, má nárok na příplatek ve výši 100 % průměrného výdělku. To znamená, že Váš manžel má nárok na základní mzdu za 6 hodin odpracovaných ve svátek + nárok na příplatek ve výši 100 % průměrného výdělku za 6 hodin + nárok na příplatek za práci v noci ve výši 10 % průměrného výdělku za 2 hodiny.