Pracovněprávní nároky: Příplatek za sobotu a neděli při 12ti hodinových směnách

Příplatky

Za kolik hodin mě náleží příplatek v sobotu a neděli při 12hodinových směnách? Počítají nám jen 8 hodin. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

za práci v sobotu a v neděli byste měl dostat příplatek za všechny hodiny, které jste odpracoval. Ve Vašem případě tedy za všech 12 hodin. Případně se se zaměstnavatelem můžete domluvit na placeném náhradním volnu, které by však také mělo být ve výši odpracovaných hodin.