Pracovněprávní nároky: Příplatky za noční a práci o víkendu

Státní svátek Příplatky

Dobrý den,mám problém s příplatkama.Dělám u soukromé bezpečnostní agentury v nepřetržitém provozu 12 hodinové služby.Příplatek za sobotu + neděli vyplácí 10% ,za noc 10%.Chci se zeptat zdali příplatky jsou přípustné ze zákona který říká, že příplatek 25 %so+ne, když na noc, tak příplatek 20 % ?

Dobrý den,

zákoník práce udává následující :

Za dobu noční práce přísluší zaměstnanci dosažená mzda a příplatek nejméně ve výši 10 % průměrného výdělku. Je však možné sjednat jinou minimální výši a způsob určení příplatku.

Za dobu práce v sobotu a v neděli přísluší zaměstnanci dosažená mzda a příplatek nejméně ve výši 10 % průměrného výdělku. Je však možné sjednat jinou minimální výši a způsob určení příplatku.

S pozdravem,