Pracovněprávní nároky: Příplatky za noční směny, za víkend a státní svátek

Příplatky Státní svátek

Dobrý večer, pracuji na recepci hotelu, kde je nepřetržitý provoz. Mám dvě směny- noční i denní + dva víkendy v měsíci. Ve výplatní pásce nemám uvedené žádné příplatky za noční směny ani za víkend. Teď to vypadá, že nám nezaplatí ani svátek 100%. Co se s tím dá dělat? Nahlásit na úřad práce ? Moc děkuji

Dobrý den,

máte nárok na příplatky za noční směny, za víkend i státní svátek. Příplatky se navíc sčítají.

Pokud Vám zaměstnavatel odmítá příplatky vyplatit, můžete se obrátit na právníka a příslušné soudy, případně na inspektorát práce. Inspektorát práce Vám však proplacení příplatku nezajistí, může však zaměstnavateli udělit pokutu za nedodržování zákoníku práce.

Pokud Vám zaměstnavatel dluží na příplatcích více než 5000 Kč, můžete se na nás obrátit. Případ k bezplatnému posouzení můžete zadat zde → https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

S pozdravem,