Pracovněprávní nároky: Příplatky za stížené pracovní prostředí

Nárok na rentu

Dobrý den.Pracuji ve stížených pracovních podmínkách v rizikové třídě 4.Tři rizikově faktory.Chci se zeptat jestli se do průměrné měsíční mzdy pro výpočet renty započítavaji příplatky za stížené pracovní prostředí a v jaké výši.Děkuji P.

Dobrý den,

do průměrného výdělku se započítávají veškerá plnění zaměstnavatele, která souvisí s výkonem Vaší práce, pokud lze prokázat, že kdyby nenastaly důvody, pro které Vám byla přiznána renta, nadále byste tato plnění obdržel. Mezi tyto plnění patří i Vámi zmiňované příplatky.