Stát: Příspěvek při péči o nemoceného

Úřad práce

Mám dotaz Je mi 53let a pečuji o tatínka s alzhaimerovou demencí kterému je 83 roků a pobírá příspěvek IV stupně. Já však jsem bez příjmu jelikož jeho stav mi neumožnuje chodit do zaměstnání. Mám nárok na nějaké dávky či sociální minimum na přežití ? Nebo minimální mzdu? Takto pečuji již osmým rokem. Díky za odpověd Petr Pražan

Vážený pane Pražane,

Ve Vašem případě máte nárok na příspěvek na péči o nemocného. O tento příspěvek lze požádat na úřadu práce.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Stát