Pracovněprávní nároky: Přiznání nemoci z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den,v roce 2010/9 jsem podstoupila operaci páteře C/5 propustily mne ze zaměstnání,kde jsem byla od roku 7.11. 1979 -30.4.2017,jako jeřábnice od r.2002 při výstupní kontrole,jsem si sama požádala o nemoc z povolání ,syndrom jeřábnika od bývalého zaměstnavatele.Ten samý doktor mi vstupní kontrolu nechtěl podepsat že mám nálezy na páteři a že to nebudu zvládat a podepsal mi to na tři měsíce,potřebuji potvrzení neurologa a vysvětlil mi že mi to neuznají.Mám nějakou šanci,aby mi to přiznali,mám další nálezy C/6,C/7 i na bederní páteři L/3-5 mám výhřezy.Vím že to z ležení nemám jsem ročník 1964 a celou dobu jsem byla v jednom podniku,poradíte mi prosím? Děkuji s pozdravem Gabčová Anna.

Dobrý den,

má-li pacient, k jehož zdravotnímu stavu byl lékařský posudek vydán, nebo osoby, pro které v souvislosti s vydáním tohoto posudku vyplývají povinnosti, za to, že lékařský posudek je nesprávný, mohou podat návrh na přezkoumání lékařského posudku vedoucímu zdravotnického zařízení, a to prostřednictvím lékaře nebo klinického psychologa, který posudek vypracoval. Tento návrh lze podat do 15 dnů ode dne jeho prokazatelného obdržení. V případě, že Váš lékař požaduje ještě odborné vyšetření u neurologa, je toto v jeho kompetenci z důvodu lepšího posouzení případné nemoci z povolání.