Ostatní: Procentní výše sankce u předčasného splacení úvěru

Úvěry

Dobrý den, prosím o doplňující informaci k článku ze dne 17.1.2017 (SANKCE ZA PŘEDČASNÉ SPLACENÍ U ÚVĚRU). V jedné části píšete, že "je dále dle obchodních podmínek dáno právo věřitele na náhradu nákladů spojených s předčasným splacením meziúvěru ve výši rovnající se 5 % z předčasně splacené části meziúvěru, tedy nikoliv 5% z celkové částky" a v dalším odstavci píšete "ovšem klient zaplatí 5 % z cílové částky za vypovězení smlouvy o stavebním spoření se souvisejícím meziúvěrem". Nevím, zda tedy 50% z cílové částky (celkové) či z předčasně splacené. Děkuji mnohokrát, Alexová

Dobrý den,

5% z celkové částky klient zaplatí v případě, kdy zároveň vypoví smlouvu o stavebním spoření se souvisejícím meziúvěrem. Pokud se však jedná jen o mimořádnou splátku je dle obchodních podmínek dáno právo věřitele na náhradu nákladů spojených s předčasným splacením meziúvěru ve výši rovnající se 5 % z předčasně splacené části meziúvěru. To však platí pouze pro ČMSS, jelikož vycházíme z jejich obchodních podmínek. U jiných bankovních institucí se můžou poplatky lišit.

Zpět do Ostatní