Ostatní: Prodané auto si nový majitel nepřepsal

Ostatní

Dobry den, chtel bych se zeptat... prodal jsem pred mesicem auto, ktere dodnes nikdo neprepsal a ted jsem zjistil, ze ve smlouve mi pan nadiktoval neexistujici adresu. Je tim padem smlouva neplatna a muzu nahlasit odcizení. Nevim si s tim rady, dekuji

Dobrý den,

při prodeji auta je prodávající povinen do 10 pracovních dnů přepsat vozidlo na nového majitele na registru vozidel, příslušného podle bydliště prodávajícího, za přítomnosti kupujícího. Pokud je to možné, měl byste tedy kontaktovat kupujícího a na přepisu vozidla se domluvit. Chyba v adrese sama o sobě neplatnost smlouvy nezakládá a o odcizení v tomto případě také nepůjde.

Zpět do Ostatní