Reklamace/e-shopy: Prodejce auta nedodal technický průkaz

Reklamace automobilu

Dobry den, s pritelem jsme si koupily ojetou Felicii od soukromeho prodejce(ve stredu 10.5.2017), bohuzel ale nemel u sebe velky TP, tak jsme se domluvily, ze nam jej preda jeste tyz den vecer. to se nestalo, tak pritel volal prodejci co se deje a pani rekla ze TP doda nasledujici den tedy ve ctvrtek, to se take nestalo, ani v patek nic. tak pritel psal znovu a pani ze v pondeli dopoledne. a zase nic a stejne tak dnes (16.5.2017), vzhledem k tomu ze, pani nedodala velky TP nelze s vozidlem provest ani servisni prohlidku (technicka konci 25.5.2017). Spolecne s TP nemam ani plnou moc s overenym podpisem, ktery je nutny k prepsani vozidla (vozidlo je tedy stale psano na prodejce). V kupni smlouve, je navic uvedeno, ze kupjici je povinnen vozidlo prepsat do 5ti dnu od jeho nabyti, coz bohuzel nelze provest. Bohuzel pani jen slibuje a technicak s plnou moci nikde. Jak mame prosim postupovat? Je mozne podat odstoupeni od smlouvy? Dekuji Pimkova

Vážená paní Pimková,

ve Vašem případě se jedná o podstatné porušení kupní smlouvy, což Vám dává možnost od kupní smlouvy odstoupit, jelikož koupená věc nemá vlastnosti, které jste od ní očekávali. Nejlepším postupem by bylo naposledy vyzvat prodejkyni k plnění podle smlouvy s tím, že z důvodu porušení smluvní povinnosti hodláte odstoupit od smlouvy, pokud nebude do Vámi určeného data řádně plněno.