Pracovněprávní nároky: Prodloužení pracovní neschopnosti

Nemocenská

Dobry den, mam podanou vypoved, ktera mi konci 28.2 2017. Jsem na neschopence, ktera se protahne az urcite do konce brezna. Mohu podavat listek na prodlouzeni neschopnosti k zamestnavateli u ktereho v unoru skoncim? Dekuji Katka

Byla-li dána výpověď před počátkem ochranné doby (specifikované v ust. § 53 odst. 1 ZP) tak, že by dvouměsíční výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává. Pracovní poměr skončí (ve smyslu ust. § 53 odst. 2 ZP) teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.
Z výše popsaného tedy vyplývá, že Váš pracovní úvazek skončí až tehdy, kdy skončí Vaše prac. neschopnost, ovšem můžete do 28.2 informovat zaměstnavatele, že netrváte na prodloužení prac. poměru, který pak skončí k poslednímu únoru. V obou případech neschopenku dokládáte svému bývalému zaměstnavateli.