Pracovněprávní nároky: Prodloužení pracovní smlouvy o 10 měsíců

Pracovní smlouva

Jsem učitelka na SŠ, poprvé se smlouvou na určito na 12 měsíců, poté smlouva prodloužena, ale již pouze od 1.9.do 30.6-. tedy na 10 měsíců s odůvodněním, že je to pouze prodloužení stávající smlouvy a tedy může být jen na 10 měsíců. Je to tak? děkuji.

Dobrý den,

pracovní poměr na dobu určitou může trvat (včetně prodlužování) nejdéle 3 roky, poté by Vám měl zaměstnavatel nabídnout pracovní poměr na dobu neurčitou. U pedagogickým pracovníků však platí, že pracovní poměr na dobu určitou musí trvat nejméně 1 rok.

S pozdravem Vaše nároky.cz