Pracovněprávní nároky: Prodloužení smlouvy na nemocenské

Nemocenská Pracovní smlouva

Dobry den, chtel bych se zeptat jk je to s prodlouzenim pracovni smlouvy jestli ze pujdu na nemocenskou ted a pracovni smlouva mi konci k 30.11.2018, muze me zamastnavatel propustit a zamerne neprodlouzit smlouvu?

Dobrý den,

pracovní poměr může být rozvázán dohodou, výpovědí, okamžitým zrušením nebo zrušením ve zkušební době, v případě pracovního poměru na dobu určitou končí také uplynutím sjednané doby.

V případě, že budete v pracovní neschopnosti k 30. 11. 2018 a zaměstnavatel Vám neprodlouží pracovní smlouvu, pak k tomuto dni Váš pracovní poměr skončil. Pracovní neschopnost totiž nemá vliv na ukončení pracovního poměru na dobu určitou, protože pracovní poměr končí sjednaným dnem.

Bylo by tomu jinak v případě, že byste byl v pracovní neschopnosti např. 10. 11. 2018 a zaměstnavatel by Vám k tomuto dni dal výpověď. V této chvíli se na dobu pracovní neschopnosti zaměstnance vztahuje tzv. ochranná doba, která je stanovená zákonem. V této době je zaměstnavateli zakázáno dát zaměstnanci výpověď.