Pracovněprávní nároky: Prodloužení výpovědní doby při nemocenské

Výpovědní lhůta Nemocenská

Dobrý den, podal jsem výpověď která končí 31.3.2018, ale od 12.03.2018 jsem na neschopence. Prodlužuje se tím výpovědní doba? Nebo mám zrušit výpověď aby neschopenka platila i na dále? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zaměstnanec má právo dát výpověď kdykoliv za trvání pracovního poměru. Při výpovědi dané zaměstnancem se výpovědní doba neprodlužuje a pracovní poměr může takto skončit, i když je zaměstnanec stále v pracovní neschopnosti.

S pozdravem,